TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

200 taškų lenktynėse pirmas finišavo Madrido „Real“: pateko į finalo ketvertą

Madrido „Real“ gins Eurolygos čempionų titulą finalo ketverte Berlyne šio mėnesio pabaigoje. Ispanijos klubas svečiuose 102:98 įveikė Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus ir ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-0.
Mario Hezonja
Mario Hezonja / Scanpix Baltics/Roko Lukoševičiaus nuotr.

Finalo ketverte modernios Eurolygos istorijoje (nuo 2000 m.) madridiečiai žais dešimtą kartą. Per šį laikotarpį karališkasis klubas tris kartus tapo čempionu ir dar tiek pat sykių pralaimėjo finale. Iš viso Eurolygą per klubo istoriją „Real“ yra laimėjęs net 11 kartų, tarp jų – ir praėjusiais metais Kaune.

Šių metų finalo ketvertas Berlyne vyks gegužės 24-26 dienomis. Pusfinalyje „Real“ žais prieš „Barcelona“ arba Pirėjo „Olympiakos“. Šioje poroje po trejų rungtynių 2-1 pirmauja „Barca“.

Pirmus du serijos susitikimus dviženkliais skirtumais pralaimėjusi „Baskonia“ trečiajame mače jau pirmajame kėlinyje buvo atitrūkusi 17:11, tačiau po 10 minučių švieslentė rodė lygybę – 22:22.

Antrame ketvirtyje baskai prapliupo tritaškiais, kurių pataikė penkis, o Markusas Howardas per kėlinį pelnė 11 taškų. Vitorijos krepšininkai kelis sykius buvo atitrūkę dviženkliu atstumu (37:27 ir 52:42), bet Eurolygos čempionai toli varžovų nepaleido ir įpusėjus mačui atsiliko tik 52:56.

Įdomu tai, kad per antrą kėlinį komandos kartu sudėjus pelnė net 64 taškus.

Po ilgosios pertraukos „Baskonia“ ir toliau rėmėsi tritaškiais, o skirtumas tarp komandų trečią kartą šoktelėjo iki 10 taškų – 70:60. Tačiau prieš paskutinį ketvirtį „Real“ atsakė atkarpa 12:3 ir jau kvėpavo oponentams į nugaras (72:73).

Baskai į priekį sugebėjo šauti ir ketvirto kėlinio starte (80:75), bet Chusas Mateo paprašė minutės pertraukėlės, o po jos „Real“ atsakė įspūdingu spurtu 13:0, po kurio švieslentė iliustravo jau svečių pranašumą (88:80).

Bet nesuskydo ir „Baskonia“. Jie ir toliau švaistė tritaškius lyg pašėlę, o į „Real“ atkarpą atsakė savo spurtu 8:2 bei priartėjo iki 91:93.

Vis dėlto galutinai perlaužti rungtynių eigos baskams nepavyko, o „Real“ kelis kartus apsigynė paskutinę minutę ir šventė pergalę 200 taškų rungtynėse.

Tadas Sedekerskis paskutinėse sezono rungtynėse baskų klubui per 19 minučių pelnė tik 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 4 kamuolius, sykį suklydo ir surinko 6 naudingumo balus.

Baskai šiose rungtynėse pataikė net 16 tolimų metimų iš 37, bet panašiai atakavo ir „Real“ – 13 iš 33.

„Baskonia“: Markusas Howardas 29 (5/12 trit., 5 kld.), Nikos Rogkavopoulos 18 (3/5 trit.), Vanja Marinkovičius (5/8 trit.) ir Codi Milleris-McIntyre'as (7 atk. kam., 11 rez. perd.) po 17, Matthew Costello 11.

„Real“: Guerschonas Yabusele 23 (7/8 dvit., 3/8 trit., 7 atk. kam.), Mario Hezonja 16 (4/10 trit.), Gabrielis Deckas ir Facundo Campazzo (8 rez. perd.) po 13, Walteris Tavaresas 12 (13 atk. kam., 4 blk.).