TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Olandų šalto dušo nepabūgę lietuviai užsitikrino medalius

Lietuvos ledo ritulio rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Vilniuje vykstančiame pasaulio I-ojo diviziono B grupės (trečias ešelonas) čempionate. Antradienio vakarą mūsiškiai 3:2 pranoko Nyderlandų ekipą.
Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Tai buvo trečia lietuvių pergalė šiame turnyre. Kartu su ukrainiečiais mūsiškiai pirmauja čempionate.

Po šios pergalės Rono Pasco auklėtiniai užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.

Mūsiškiai vangiai pradėjo akistatą ir pirmajame kėlinyje nesugebėjo pramušti olandų gynybos, o antrą kėlinį teko pradėti be vieno žaidėjo ir tuo pasinaudojęs Jay Huismanas netikėtai išvedė svečius į priekį.

Visgi lietuviai sugebėjo sureaguoti. Praėjus kelioms minutėms Markas Kaleinikovas smagiai pykštelėjo iš kelių metrų ir rezultatas tapo lygus – 1:1.

Kėlinio pabaigoje lyderio savybes pademonstravo Lietuvos rinktinės kapitonas Nerijus Ališauskas, po puikaus Ugniaus Čižo perdavimo gražiu metimu išvedęs mūsiškius į priekį.

Psichologinius antpečius lietuviai nusimetė trečio kėlinio viduryje, kai po greitos atakos ir M.Kaleinikovo metimo olandų vartininkas ritulį atmušė, tačiau pirmasis prie jo suskubęs U.Čižas pelnė trečią įvartį – 3:1.

Likus 5 minutėms Lennartas Vosmeris metimu iš labai aštraus kampo grąžino intrigą, bet išplėšti lygiųjų svečiai nesugebėjo.

Kitose antradienio akistatose favoritai ukrainiečiai net 9:0 sutriuškino Kiniją, o estai po pratęsimo 4:3 pranoko Ispaniją.

Trečiadienį lietuviai žais su Kinijos komanda, o penktadienį užbaigs kovas akistata su ukrainiečiais.

Tikėtina, kad būtent šis mačas lems turnyro nugalėtoją ir vienintelio kelialapio į aukštesnį divizioną savininką.

Lietuviai per pirmąsias dvejas rungtynes neturėjo jokių problemų ir 3:0 nugalėjo Ispaniją bei 6:1 įveikė Estiją.